Neon AI on a keyboard

ChatGPT Nedir ve Nasıl Kullanılır?

ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilmiş bir dil modelidir. Bu model, birçok konuşma verisetinde eğitilmiştir ve kendisine verilen girdilere insan gibi cevap veren metinler üretebilir.

GPT modelleri, önceki kelimelerin bağlamını kullanarak bir metin dizisinin sonraki kelimesini tahmin etmeyi öğrenir. ChatGPT ise özellikle sohbet uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlandı ve kullanıcı girdilerine doğal ve sohbet eder gibi cevaplar verebilir.

ChatGPT, bir konuşmanın bağlamını anlayarak ve bu bilgiyi uygun cevaplar üretmek için kullanarak eğitilmiştir. Sorular, ifadeler ve hatta emoji’ler gibi çeşitli girdileri anlayıp cevaplayabilir. Bu, sohbet uygulamalarında daha doğal ve etkileşimli bir kullanıcı deneyimi sağlamak için uygun hale getirir.

Başka bir deyişle ChatGPT OpenAI tarafından eğitilmiş bir dil modelidir ve insan gibi metin üretebilen bir yapay zeka asistanıdır. ChatGPT ile iletişim kurarak, sorularınız için cevaplar arayabilir, bilgi edinmek istediğiniz konular hakkında bilgi alabilir veya sadece sohbet etmek istediğinizde ChatGPT ile iletişim kurabilirsiniz.

Bilgi almak istediğiniz konular hakkında bu sistem size yardımcı olabilir. Örneğin, bir programlama diline ait sözdiziminini anlatabilir, bir ülke hakkında bilgi verebilir veya bir konuda genel bilgi verebilir.

Ayrıca, ChatGPT ile sohbet edebilir ve insan gibi yanıt verdiğini görebilirsiniz. İletişim kurduğunuzda, günlük hayatınız hakkında sohbet edebilir, yeni kelime ve ifadeler öğrenebilir veya sadece vakit geçirme amacıyla iletişim kurabilirsiniz.

Ücretsiz üyelik ile kullanılabilen sisteme https://chat.openai.com/chat adresinden ulaşabilirsiniz.